Gmina Staroźreby

  • Orlik 2010
  • Przyroda
  • Orkiestra

Komunikaty

Deklaracje podatkowe obowiązujące od 2016 roku

Druki deklaracji podatkowych

Energa Operator

Komunikat o planowych wyłączeniach prądu

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Staroźreby

Jesteś tutaj:

Herb Gminy

W dniu 18 czerwca 1998 roku Uchwałą Rady Gminy Staroźreby ustanowiony został herb Gminy.

Herbem Gminy Staroźreby jest:
tarcza o kroju późnogotyckim z podstawą zaokrągloną (hiszpańska) „w kolorze zielonym, podzielona linią określającą rozmiary łanu, staropolskiej miary gruntu, zwanej też zrębem, który otoczony jest 6 drzewami podzielonymi 5 pniakami (liczba drzew i pniaków daje sumę 11, ponieważ Staroźreby należały do parafii Zagroba, która powstała w XI wieku). W środku pola stoi neogotycka brama w białym kolorze prowadząca do pałacu w Staroźrebach z krzyżem na szczycie (jako symbol historii Staroźreb ze współczesności). Nad nim Korona Książęca (Ziemia Staroźrebska była własnością Księcia Ziemowita IV)”.

Herb Gminy Staroźreby jest znakiem prawnie chronionym i stanowi własność Gminy.

Herb gminy będzie występował przede wszystkim na fladze i na pieczęci. Może też być umieszczony na sztandarze, na odznakach i atrybutach władz gminnych (łańcuchu wójta, lasce przewodniczącego rady gminy oraz odznakach radnych), także na znaczkach czy identyfikatorach pracowników urzędu gminy, na kopertach i papierze firmowym Urzędu Gminy, na wizytówkach przedstawicieli władz, na drukach okolicznościowych wydawanych przez gminę lub za jej zgodą, na winecie lokalnej gazety, a także na znakach granicznych tzw."witaczach”.

Herb gminy może być wyjątkowo używany także przez inne instytucje lub osoby, ale zawsze za wiedzą i zgodą władz gminnych. Wójt Gminy może cofnąć zgodę, o której mowa. jeżeli podmiot używający barw lub herbu Gminy Staroźreby  używa ich w sposób niezgodny z zasadami lub przez inne działania naraża na szkodę dobre imię Gminy Staroźreby.

Herbu nie należy nadużywać. Trzeba go otoczyć należnym mu szacunkiem i nadać mu rangę naczelnego symbolu gminy.

Kontakt

Urząd Gminy Staroźreby
ul. Płocka 18, 09-440 Staroźreby
Telefon: +48 24 266 30 80
Fax: +48 24 266 30 99
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny pracy:
pn-pt: 7.30 do 15.30
 
 

 

  

 

Obsługa interesanta

Jeżeli wiesz kto załatwia Twoją sprawę to tu znajdziesz szybki kontakt do tej osoby.

Obsługa interesanta

Gminny Kurier Telewizyjny