Gmina Staroźreby

  • Orlik 2010
  • Przyroda
  • Orkiestra

Komunikaty

Harmonogram odbioru odpadów

Aktualne harmonogramy odbioru, obowiązujące od 1 stycznia 2019 r. znajdują się na stronie www.odpady.zgrp.pl lub TUTAJ.

Deklaracje podatkowe obowiązujące od 2016 roku

Druki deklaracji podatkowych

Energa Operator

Komunikat o planowych wyłączeniach prądu

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Staroźreby

Jesteś tutaj:

Wbrew malkontentom i niedowiarkom odbył się Festyn w Gminie Staroźreby

W ubiegłym roku coroczna impreza nie doszła do skutku z powodu klęski żywiołowej – huraganu, mającej miejsce 10.08.2017r. Decyzja o odwołaniu została podjęta z myślą o osobach poszkodowanych podczas nawałnicy. Za główny cel została obrana pomoc osobom, które ucierpiały podczas huraganu.

W tym roku dzięki sprzyjającej pogodzie w sobotę 18 lipca br. na stadionie LKS „ŚWIT” w Staroźrebach, odbył się „Festyn Sztuki Lokalnej” Staroźreby 2018r. - DISCOpolowanie. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Józef Stradomski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Staroźrebach.

Celem głównym spotkania było stworzenie możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego przez całe rodziny. Festyn rozpoczął pokaz sztuk walki karate, uczniowskiego klubu karate DoTsunami „SHURIKEN”. Dla zgromadzonej publiczności śpiewały zespoły lokalne: „STAROŹREBIANKI” i „TEODORKI” z repertuarem ludowym i cygańskim. Z pięknym koncertem wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta ze Staroźreb pod batutą kapelmistrza Huberta Chiczewskiego.

Na scenie gościły zespoły disco-polo:
- EXELENT,
- JORRGUS – gwiazda wieczoru,
- VERDIS,
- EGO

Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Dla najmłodszych uczestników zorganizowany był blok atrakcji, zabawy i gry nagradzane upominkami. Dzieci mogły bawić się i fotografować z postaciami z bajek. Niecodzienną atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie i kule wodne. Dzieci mogły wykonać sobie makijaże, fryzury i tatuaże pod okiem profesjonalistów. Ponadto były stoiska z balonami, biżuterią, watą cukrową i lodami.

Do udziału w festynie zaproszeni byli lokalni twórcy: Pani Halina Rutkowska i Pani Marta Grzegorzewska, dzięki którym mieliśmy okazję podziwiać ich prace i umiejętności. Na stoisku ze „swojskim jadłem”, przygotowanym przez Panie z sołectwa Staroźreby można było degustować regionalne potrawy.
Kiermasz książki przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna ze Staroźreb. Uczestnicy festynu mieli możliwość zakupić kolorowe i ciekawe publikacje.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozdawała broszury i ulotki o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i przemocy w rodzinie, a także gadżety promujące naszą gminę. Swoje stoisko miał Bank Spółdzielczy w Staroźrebach, na którym można było zapoznać się z bieżącą ofertą i otrzymać ciekawe upominki.

To co działo się na scenie można było oglądać na dużym telebimie. Ładu i porządku pilnowali policjanci, ochrona i druhowie OSP w Staroźrebach. Organizatorzy festynu dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz wszystkim uczestnikom za przybycie.

 

Kontakt

Urząd Gminy Staroźreby
ul. Płocka 18, 09-440 Staroźreby
Telefon: +48 24 266 30 80
Fax: +48 24 266 30 99
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny pracy:
pn-pt: 7.30 do 15.30
 
 
 
 

 

  

 

Obsługa interesanta

Jeżeli wiesz kto załatwia Twoją sprawę to tu znajdziesz szybki kontakt do tej osoby.

Obsługa interesanta

Gminny Kurier Telewizyjny